Skokové soustředění s Ondřejem Zvárou

Ve dnech 11.- 12. 2. 2023 se uskutečnilo skokové soustředění s olympionikem a účastníkem mnoha světových poháru Longines Ondřejem Zvárou.

Dvoudenní trénink, který probíhal v areálu Vasury Kolesa, absolvovali za podpory Pavly Surové jak naši učitelé odborného výcviku (Lucie Tomandlová, Andrea Lesákova, Kristýna Wimmerová), tak žáci SŠChKJ (Lucie Linhartová a Tereza Smejkalová). Mezi dalšími účastníky soustředění byli rovněž zaměstnanci Národního hřebčína (Denisa Liščáková a Jan Holec)

Sobotní trénink byl zaměřen na procvičení koní v gymnastických řadách, jež je, podle slov p. Zváry, důležitou a opomíjenou součástí skokové práce. Nedělní trénink navazoval na sobotní gymnastiku přidáním jednotlivých skoků a zopakováním části ze sobotní práce.

Dle slov účastníků, bylo soustředění s naším reprezentačním jezdcem Ondřejem Zvárou velkým přínosem jak pro jezdce, tak pro koně. Vstřícný přístup a stálý úsměv p. Zváry proměnil soustředění v nevšední zážitek.

Tímto bych i já rád poděkoval, všem jezdců a zúčastněným z řad veřejnosti a pozval Vás na další zážitek s Ondrou Zvárou, které proběhne v termínu 25.-26. 3. 2023 opět v Kolesách.

Za organizační tým – Miloslav Tomášek

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.