Soutěž v předvádění koní

Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem uspořádala pro zemědělské školy připravující odborníky v chovu koní soutěž v tradičním umění předvádění koní.

V areálu NH Kladruby se sešli zástupci čtyř škol, které do soutěže delegovali 26 předvádějících. Na nádvoří hřebčína se v předvádění utkali žáci Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem, Střední školy zemědělské Přerov, České zemědělské akademie v Humpolci a Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha – Velká Chuchle.

Pozorná komise profesionálů ve složení Jan Tvarůžek a Karel Diringer, každého soutěžícího pozorně sledovala a přidělovala body za jednotlivé hodnotící kritéria, ale i poskytovala zpětné slovní hodnocení. Kladrubské bělky prověřily schopnosti nejednoho z předvádějících.

Vavříny vítěze si z Kladrub odvezla Kristýna Fáčová (Střední škola dostihového sportu a jezdectví Praha – Velká Chuchle).

Druhou příčku obsadila Tereza Podroužková (Střední škola chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem) a třetí obsadila Sabina Šídlováze Střední školy dostihového sportu a jezdectví Praha – Velká Chuchle  

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.