Budujeme hrdou školu​

Zažeňte každodenní stereotyp a uspořádejte ve škole alespoň některou z těchto aktivit. 

13. října 2020
18. listopad 2020
1. - 31. prosince 2020
ŠKOLNÍ SUIT UP DEN
Vážené dámy, vážení pánové, zveme vás na celosvětově uznávaný Suit-up den, kdy se všichni obléknou do stylového oblečení a užijí si naplno tento výjimečný den plný krásných lidí, gentlemanských gest a noblesního vystupování! Mezinárodní Suit-up den je jenom jednou v roce, tak se zapojte a přijďte do školy stylově oblečení! Víte, jak se chová správný gentleman, a co obnáší být dámou s noblesou? Umíte se poprat s pravidly etikety? Zveme vás na celosvětově uznávaný Suit-up den, kdy se celá škola oblékne do stylového oblečení, nazuje podpatky a uváže kravatu. Inspirace, co vše můžete podniknout během Suit Up dne: Závod v podpatcích Přehlídku obleků a šatů Kurz stolování Ocenění největšího gentlemana a lady Soutěž ve vázání kravaty/motýlka na čas Čajový dýchánek A mnohé další
DEN ČESKÉ HRDOSTI
V návaznosti na 17. listopad bychom si rádi připomněli, co je u nás nejlepší a na co můžeme být pyšní. Přijďte do školy jako hrdí češi! Ať už v českém národním dresu, či převlečeni za známou osobnost českých dějin. Vzít si můžete také tradiční české produkty či si pustit o velké přestávce státní hymnu. Fantazii se meze nekladou! Nápady pro tento den: oblečte se jako významné osobnosti českých dějin přineste do školy známé české produkty, či vynálezy, které vznikly vezměte si do školy český národní dres nebo vlajku Pusťte si českou hymnu o velké přestávce Ve školní jídelně ochutnejte tradiční české pokrmy
DOBRÝ SKUTEK
Na celý prosinec jsme pro vás připravili skvělou aktivitu. Vymyslete jako třída nebo celá škola dobrý skutek, který pomůže někomu ve vašem okolí. Inspirace, co vše můžete podniknout: Sběr nenošeného oblečení pro osoby bez domova Hračky pro místní dětský domov/klokánek Návštěva místního domova pro seniory Divadelní představení pro místní školku Bazárek, z něhož výtěžek poputuje na předem určenou věc Konzervy a deky pro místní útulek A mnohé další
11. - 15. ledna 2021
5. února 2021
26. března 2021
BAREVNÝ TÝDEN
Prožijte nejbarevnější týden na vaší škole! Oblečte se každý den do jiné barvy a zpestřete školní chodby a učebny! Celý týden vás čeká spousta pestrých aktivit a rozmanitých outfitů. Co takhle uspořádat soutěž mezi třídami o nejlépe sladěné outfity? Barvy na tento týden: Pondělí: duhová Úterý: červená Středa: modrá Čtvrtek: zelená/žlutá Pátek: černá/bílá
HARRY POTTER DEN
Spěšný vlak do Bradavic právě vyráží a vy se můžete společně s námi svézt za skvělým dobrodružstvím. Zažijte nejkouzelnější den na škole. Vyzvedněte si svůj dopis a nastupte alespoň na jeden den do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Co vás může čekat? Přijďte do školy v kouzelnickém oblečení. Přejmenujte běžné předměty z vyučování za kouzelnické. Vyrobte si kouzelnickou hůlku. Uspořádejte kouzelnický souboj, který rozsoudí odborná porota. Zařaďte se do kolejí a během dne získávejte pro svou kolej body. Udělejte si promítání některého dílu Harryho Pottera. Zahrajte si na tělocviku famfrpál.
DEN UČITELŮ
Oslavte s námi Den učitelů a řekněte svým oblíbeným kantorům, že jejich práce má smysl. Co můžete v Den učitelů uspořádat? Vytvořte obálky se jmény učitelů, umístěte je na nástěnku a napište jim v průběhu dne milý vzkaz. Uspořádejte anketu o největšího sympaťáka/ kdo má nejlepší hlášky/ kdo je nejvtipnější apod. Vyzkoušejte si, jaké to je být učitelem a vytvořte si vlastní vyučovací hodiny. Vyražte se svým třídním mimo školu, například do kina!
22. dubna 2021
19. května 2021
11. června 2021
EKO TÝDEN NA ŠKOLÁCH
Že se má třídit odpad, ví každý, ale znáte další oblasti ve kterých můžete ulevit přírodě? Připravili jsme pro vás několik úkolů na tento týden, kterými si můžete vyzkoušet udržitelný způsob života. Je na vás, do kterých se zapojíte. Zvládne někdo všech 5 výzev?!. Tento týden je ideální k zamyšlení a povídání o tom, co je důležité pro naše zdraví a pro naši planetu. Výzvy pro tento EKO týden: Zasaďte strom či jinou rostlinu na pozemku školy. Šetřete vodu a sprchujte se pouze 2 minuty. Mějte jednu plastovou lahev, kterou použijete celý týden na pití. Uspořádejte swap oblečení. Zkuste jeden týden nejíst maso.
DEN ŠÍLENÝCH ÚČESŮ
Den šílených účesů je tady. Popusťte uzdu své fantazii, vytáhněte gumičky, sponky, třpytky a cokoliv dalšího. Vytvořte si ten nejvíc crazy účes a užijte si ve škole skvělou zábavu. Ten nejvíce bláznivý vyhrává!
PYŽAMOVÝ DEN VE ŠKOLE
Přijď společně se spolužáky a učiteli do školy v pyžamu a užijte si nejpohodlnější den v roce! Pyžama, župany, bačkůrky a plyšáci. Všechno je dnes povoleno. Co dalšího podniknout? Vyhlašte soutěž o nejoriginálnější pyžamo Nezapomeňte na deku a polštář Uspořádejte závod lenochodů – nejpomalejší vyhrává

Projekt Hrdá škola na naší škole!

Mezinárodní den

Velké dík patří žákům tříd A, kteří se s nadšením pustili do další výzvy v rámci tohoto projektu.

Žáci si vylosovali zemi, kterou měli svým spolužákům představit. Protože jejich reálie a dramatizace byly natolik autentické, nedělalo nikomu příliš velké obtíže danou zemi uhodnout.

Děkujeme za skvělé zážitky – zejména za nezapomenutelnou ochutnávku od 1. A (tradiční japonský koláč), jejich sumo zápasy a geiši.👌😉 . Dále pak úžasné koloseum a živá gondola od 2. A skvělá dramatizace všedního dne na americké škole od třídy 3. A. 😁

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.