ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Často kladené dotazy uchazečů o studium na SŠCHKJ Kladruby nad Labem

Mohou se na školu hlásit žáci bez jakýchkoliv zkušeností s jízdou na koni?

Ano, přijímají se i žáci kteří nemají žádnou zkušenost s jezdectvím a péčí o koně.

Zajišťuje škola ubytování pro žáky, kteří bydlí ve větších vzdálenostech od Kladrub nad Labem?

Ano, škola má vlastní domov mládeže, který je přímo propojen s budovou školy a má kapacitu 120 žáků.

Jak škola zajišťuje stravování?

Mohu si na školu přivézt vlastního koně?

Škola nemá vlastní stáje. V okolí Kladrub nad Labem je řada soukromých subjektů, kde je možné si koně za příslušný poplatek ustájit. Je potřeba si však včas ustájení domluvit.

Má škola vlastní koně?

Ne, škola žádné vlastní koně nemá. Ale pro potřeby odborného výcviku je ročně v různých chovatelských zařízeních k dispozici přibližně 500 koní.

Mohou žáci chodit po vyučování někam ke koním?

Ano, ve volném čase žáci mohou chodit ke koním, vždy však s písemným souhlas rodičů. Tyto aktivity si žáci domlouvají sami, u soukromých chovatelů v okolí Kladrub nad Labem.

Je možné si vzít s sebou do školy kolo?

Ano, to možné je. V areálu školy je vyhrazený prostor pro uložení a uzamčení kol.

Jaká je dostupnot do školy?

Obec Kladruby nad Labem se nachází v bezprostřední blízkosti vlakové zastávky (Řečany nad Labem) a autobusových zastávek přímo v obci. Spojení je několikrát za den. Více na www.idos.cz