Lyžařský výcvik – Pec pod Sněžkou

LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 🏂🏽⛷️❄️
V rámci zdokonalování fyzické zdatnosti a stmelování kolektivu jsme se společně s žáky SOUZ Chvaletice zúčastnili v termínu od 22. 1. do 27. 1. 2023 lyžařského kurzu v Peci pod Sněžkou. Oproti předchozím rokům se změnily ubytovací prostory. Malebná chaloupka „Orlík“ uprostřed svahu s úžasným výhledem na okolní vrcholky a údolí nás překvapila nejen svým vzhledem a polohou, ale také velice milým a ochotným personálem, který nám vycházel ve všem vstříct. Z útrob kuchyně se linuly neskutečně libé vůně a jídlo 3x denně formou bufetové kuchyně v jakémkoliv množství, bylo velice chutné a pestré.
Počasí nám přálo, a proto jsme si užívali slunce a čerstvě napadaného sněhu. Dopolední lyžování bylo nejlepší, protože sjezdovky byly ještě upravené a přestože někdy svahy připomínaly mraveniště, dokázali jsme si lyžování i snowbordění užít. Po obědě krátký odpočinek a zase na svah. Třetí den bývá kritický a protože nás bolely nohy, vydali jsme se po dopoledním sjíždění svahů do údolí, abychom si nakoupili nějaké energetické zásoby.
Na každý večer lyžařského kurzu jsme měli připravenou aktivitu a celý pobyt se nesl v duchu poznávání, rozvíjení fantazie a hraní si. Rozhodně to bylo akční a tematické ve vztahu k pobytu na horách. Celotýdenní hra se nesla v duchu témat k horám a příběhu dvou velkých kamarádů Bohumila Hanče a Václava Vrbaty, kteří při závodu v běhu na lyžích v březnu 1913 umrzli ve sněhové vánici. Tento silný příběh vyprávějící o odvaze, přátelství, obětavosti, ale i nesmyslnosti rivality mezi českým a německým národem byl promítán poslední večer.
Celkově to byl povedený týden, který jsme si ohromně užili a budeme se těšit na nové zážitky třeba zase příští rok.

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.