Stáž v aukční stáji ve Verdenu

V termínu 7. – 25. 11. 2023 jsem měla možnost navštívit aukční stáj pro Hannoverské koně v německém Verdenu a pracovat tam.
Podílela jsem se na ošetřování a přípravě koní pro jezdce pod sedlem. Různí majitelé do této stáje přivezli své koně již měsíc před aukcí a vybraný tým se o ně staral a připravoval k předvedení a prodeji.
Ubytování bylo přímo v areálu. Jídlo, kromě aukčního týdne, jsme si obstarávali sami. Hannoverských koní (ve věku 3 – 5 let) bylo kolem 50, nás ošetřovatelů bylo 10 a jezdců 5.
V týdnu po aukci se již prodaní koně nejezdili, pouze lonžovali. Tentokrát se z nabízených koní neprodali pouze 2. Vyvolávací cena všech koní byla 8 000,- Eur a nejdražším koněm aukce byla 5letá klisna za 40 000,- Eur.
Ráda bych poděkovala škole za uvolnění a umožnění této stáže.
Sára K. (2.A)

🌲

Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek.